Reference

Díky půlroční docházce našeho syna Vojty do státní mateřské školy jsme měli možnost pocítit propastný rozdíl v přístupu k dětem ve státní školce a v Malém Stromě. Nasazení, s jakým jde posádka Malého Stromu do každodenního boje za rozzářené oči malých kamarádů je obdivuhodné. V prostředí českých školek zcela unikátní fakt, že společně s tetami se dětem věnuje i strejda Luban, přináší Malému stromu další plusové body, zejména v očích kluků.


Po několika měsících docházky našeho syna do první třídy si dovolíme tvrdit, že děti ve školce získávají ty nejlepší předpoklady pro následné usednutí do školních lavic. Když pomineme důkladnou přípravu po stránce dovedností a znalostí, kterou děti v rámci školky absolvují, odnášejí si s sebou jedno důležité poznání: mezi učiteli a dětmi není zeď. Všichni táhneme za jeden provaz a můžeme si věřit.


Laťka je tedy nasazená vysoko, v Malém Stromě ji tak udržují a nám doma nezbývá, než se jí snažit alespoň přiblížit.
Rodiče Trnečkovi

               

​Rozhodla jsem se napsat pár slov o mateřské škole Malý strom. A rozhodla jsem se proto, že bych byla ráda, kdyby i ostatní rodiče věděli, jak úžasná tato školka je. Velmi dobře si totiž pamatuji, jaké pocity jsem měla jako maminka tříletého prcka - Patrika, kterého jsem měla dát do školky a svěřit tak úplně cizím lidem. Podotýkám, že nejsem úzkoprsá matka, která by nejraději měla své dítě pořád u sebe :), ale pocit, že ​najednou moje "malé miminko" bude trávit celý den s někým, koho vlastně neznám, nebyl zrovna příjemný.
Takže pěkně od začátku.
Výběr školky. Prošli jsme celkem tři. To, že bude Páťa chodit do soukromé školky bylo jasné od začátku. Chtěla jsem přívětivé prostředí i přístup a historky ze státních školek, které jsem poslouchala od svých kolegyň z práce, mě utvrdili jednoznačně v tom, že Páťa bude v soukromé školce, aby měl  hezčí vzpomínky na školku.
Nechci tady hanět ostatní mateřské školky, které jsme navštívili, tudíž raději rovnou řeknu, proč jsme si na první dobrou vybrali Malý strom. Dveře nám přišla otevřít Maka (paní ředitelka), měla na sobě tepláky, ve vlasech čelenku, v ruce polštář a s neskutečně upřímným úsměvem nás přivítala slovy, že právě probíhá polštářová bitva. Za ní přiběhlo asi 20 dětí, které se neskutečně dobře bavily a v tu chvíli jsme věděla, že tato školka je ta pravá. 
První den ve školce nám bylo automaticky nabídnuto, ať zůstaneme všichni i s Páťou. Super, velká úleva pro všechny.
Další den už jsme Páťu nechali samotného. Já jsem byla nervózní neuvěřitelně, Páťa byl  nervózní kupodivu o trochu méně (asi je pravda, že děti vycítí dobré lidi :) . Mé poslední pochyby rozptýlila Maka asi hodinu po mém odchodu, když mi pípla sms, že je Páťa v pohodě, nepláče a hraje si. V tu chvíli jsem věděla, že jsem Patrika svěřila do těch nejlepších rukou a že mu ve školce bude dobře, protože tam jsou tety, které se snaží, aby děti byly spokojené a rodiče klidní.
A další  3 roky moje přesvědčení jen potvrdily. Nikdy a nikde jsem neviděla  tak úžasné tety a strejdu. Jejich přístup a nasazení je opravdu těžko popsat. Tolik aktivit, které neustále vymýšleli, tolik zábavy, která by nikoho jiného ani nenapadla. Naprosto úžasný přístup, kdy se dětem nastaví pravidla a vlastním příkladem je zcela nenásilně vedou k tomu, aby je děti dodržovaly. Místo toho, aby dětem říkali, co nemají dělat, tak se je snaží zabavit a říkat jim, co dělat mají. To je prostě těžké popsat, to se prostě musí zažít. Opravdu a myslím to vážně, jsem za celou dobu, co Patrik chodil do Malého stromu, neměla jedinou výhradu k tomu, co dělají a jak to dělají. Tety i strejda jsou nadšenci, kteří svou práci evidentně milují a děti to z nich cítí. Pokaždé, kdy jsem pro Patrika odpoledne přišla, musela jsem čekat na konec školky, protože nechtěl jít domů. A nečekala jsem tam sama. I ostatní maminky a tatínkové ve školce seděli a čekali  na posledního rodiče, poněvadž děti opravdu nechtěly ze školky domů. A já se jim nedivím. I já se vždy skvěle bavila a nestačila se divit, co všechno jde ve školce zažít. Na druhou stranu bych ale ráda podotkla, že celý den nebyl jen o zábavě, že se toho Páťa ve školce moc naučil a že dnes, kdy je z něho prvňák, je opravdu připraven nejlépe z celé třídy, protože se mu ve školce maximálně věnovali a rozvíjeli jeho dovednosti.
Proto velký dík všem z Malého stromu. Opravdu všem. V celém týmu není nikdo, kdo by měl jiný přístup a nestaral se o mé dítě s nadšením, ale také citlivě a s porozuměním.
Jestli je cílem této školky, aby školka byla místem, na které budou děti s láskou vzpomínat celý život, tak já jsem přesvědčena, že se jim to na 100% podaří. Páťa chce i nyní školku navštívit každou volnou chvíli, kterou jako školák má a já se také na všechny těším vždy, kdy ho tam vezu na návštěvu.
 
Na závěr bych ráda podotkla, že i když tuto zkušenost píšu za sebe, tak Páťa kontroluje, jestli jsem na něco "SUPER" nezapomněla a můj muž podotkl, že s tím naprosto souhlasí.... ostatně jako vždy.... :)
 
Díky tety a strejdo Lubane za VŠE ! Díky za to, že  s Vámi Páťa mohl prožít krásné 3 roky a díky za nás  rodiče, že jste se o naše dítě starali jako o vlastní!
Pavlína, Mirek a Páťa Ješkovi

 

 

Když náš malý Peťka poprvé vstoupil do státní školky a nejmenovaná paní učitelka nám řekla: Jen ať se vybrečí, on si zvykne,“ pochopili jsme ihned, že tudy cesta nevede. Bohužel musel v této „instituci“ strávit ještě pár dní a my intenzivně hledali a hledali a našli!!! Objevili jsme Malý Strom, což není instituce, není to ani školka, ale je to OÁZA.

Problém s touto školkou máme jen jeden, náš prcek nechce domů. Další zvláštností je to, že ve školce nejsou paní učitelky, ale tety, a že jsou to ty nejhodnější tety na světě, to je naprosto bez diskuse.

Pokud chcete, aby se vaše děti do školky těšily, aby jedly opravdu kvalitní  voňavé jídlo bez éček, chodili plavat, hráli tenis, pekli voňavé koláčky, v létě se koupali, v zimě sáňkovali, učili se anglicky, zpívali, tančili, vyráběli krásné věci a hledali poklady, tak jděte do Malého Stromu a doufejte, že vaše děti možná budou chtít ze školky domů. Moc vám naše milé tety Mako,Káčo,Báro a Haničko děkujeme!!!

 Martin a Simona Riglerovi a řádný člen týmu Malého Stromu Petr. 

                               

Téměř celý jeden školní rok jsme se společně se synem snažili přizpůsobit provozu ve státní mateřské škole (co dítě nesmí, co má umět, co nejde-protože, školku zamykáme v 16:00, atd.). Když jsme ale zjistili, že paní učitelka občas na děti zakřičí a syn má žaludeční neurozu, bylo jasno.

"Naše" školka Malý strom je nejlepší na světě (jak říká náš syn), a má vlastně pravdu. Lepší školku jsme si nemohli přát. Splňuje všechny naše požadavky, co se předškolní výchovy týká. Nejvíce oceňujeme každodenní pobyt venku (les, zahrada), velké množství pohybových aktivit a velmi pestrou a různorodou denní náplň zahrnující všechny možné aktivity -kreslení, hraní na hudební nástroje, chvilka ekologie, angličtina, etika a estetika atd.

Prostředí školky je rodinné, útulné, příjemně a moderně zařízené. A za takovou atmosféru a pohodu ve školce vděčíme perfektním tetám (paním učitelkám), které se dětem opravdu maximálně, a troufám si říct s láskou věnují. Je vidět, že práce s dětmi je pro ně všechny radost a ne nutnost. Nic není problém, vše jde domluvit, zařídit, udělat a vždy s úsměvem. Kubík se do školky každý den těší, nejen na kamarády, ale hlavně na to, co nového se dozví, naučí a jak si s tetama zablbne.

A co finanční stránka? Částka není pro rodinný rozpočet zanedbatelná, ale spokojené dítě je pro nás opravdu mnohem víc...a není to napořád.

rodiče Jakuba Halase

           

Můj syn Marek navštěvuje mateřskou školku Malý strom od listopadu 2009.       

Velmi se mu tam líbí a naučil se zde mnoho nových znalostí. Školka nabízí hodně vzdělávacích aktivit např. angličtina, tenis, plavání atd. Paní učitelky jsou velmi vstřícné, milé a dětem se maximálně věnují, což svědčí o tom, že se můj syn Marek každý den do školky těší a chodí tam velice rád. Dále bych chtěla vyzdvihnout skutečnost, že provoz školky není přerušen ani po dobu prázdnin a nemusím tedy komplikovaně zajišťovat hlídání v této době, jak tomu bylo v minulé školce.

Vzhledem k tomu, že mám již zkušenost s jinou mateřskou školkou a mohu porovnat rozdíly, tak MŠ Malý strom mohu každému doporučit.

Petra Flaišingerová

           

Dobrý den,

Chtěli bychom napsat několik slov o naší školce.

Proč píši „NAŠE“?

Je to z toho důvodu, že dvojčátka, které do ní umisťujeme jsou spokojeni jako by byli doma. Někdy bych řekla, že jsou spokojení víc. Naše Jenny a Kevin dříve chodili do školky státní, kam chodilo zhruba dvacet osm dětí. Na tyto děti byly dvě učitelky a tak si dokážete představit, jak to dopadalo. V Malém Stromu si musíme, pravda, platit o něco více než ve státní školce, nikdy bychom však neměnili. Známí nás přesvědčují o tom, že jsou jiné školky za levněji, ale my se této školky vzdát nechceme!

A důvod?

Důvodů je hned několik. Naše děti jsou moc spokojené se všemi aktivitami, které se ve školce dělají. Harmonogram denního pořádku je úplně dostačující pro správné rozvíjení dítěte. Stravování je pro všechny novinkou, proto, ne všechny děti mají ihned nejlepší vztah k jídlu, ale to je dnes TABU, jelikož naše paní učitelky jsou výjimečné a umí pracovat s dětmi tak, aby děti naučily jíst i neznámá jídla. Sportu a her si naše děti užijí moc a moc a hlavně se jim věnují každou minutku po celou dobu, co jsou ve školce. Řekla bych, že lepí přístup se nikde na žádné školce asi k dětem nenajde. Prošla jsem několik školek, kde jsou moje známé a neteře, bohužel tak, jak se mají děti v Malém Stromu, se mít nikdo nebude. Děti jsou velice spokojené a paní učitelky „TETY“ jak jim říkají, jsou velmi ochotné a milé. S paními učitelkami se dá na všem dohodnout, myslím, že není problém nikdy v ničem. Pokud je to možné a reálné, tak jde vše dohodnout.

Závěrem bych chtěla podotknout, že jsme velmi spokojeni s přístupem a tím, jak se paní učitelky chovají k našim dětem. Děti se každé ráno těší tam a večer nechtějí chodit domů. To se nám v bývalé školce nestalo. Tam jsme trpěli všichni, s brekem tam a s radostí zpět.

Těmito řádky bychom chtěli oficiálně poděkovat všem TETÁM z naší „jejich“ školky a věříme, že naše děti naučí ještě mnohým věcem, které přispějí jako dobrý základ pro život.

Neumajerová a Neumajer

           

Moje dcera Tereza navštěvuje MŠ Malý strom od listopadu 2009, prozatím 1-2x týdně. Díky odborné výchově a péči všech tří paní učitelek dělá obrovské pokroky po stránce motorické, sebeobsluhy, chování se v kolektivu, je vedena k samostatnosti, navíc je pobyt doplňován zdravou a chutnou výživou, a vyplněn plnohodnotným programem, který nejsem já sama schopna v domácích podmínkách nabídnout. Školku všem doporučuji, je to investice, která se Vám mnohokrát vrátí.

J. Klesková

              

 <div style="line-height: 1px; margin: 0; padding: 0; font-family: arial; text-align: center; font-size: 12px; width: 240px;"> <div style="height: 42px; width: 240px; background: url(//i0.cz/najisto/common/img/widget/sprite-small.png) 0 0 no-repeat; font-size: 14px; font-weight: bold; color: #707070; line-height: 45px; overflow: hidden;"> <span style="float: left; margin-left: 11px; margin-right: 8px;">Naše hodnocení na </span> <a href="https://www.najisto.cz" style="float: left; text-indent: -999px; width: 74px; height: 16px; margin-top: 15px; background: url(//i0.cz/najisto/common/img/widget/logo-najisto.png) 0 0 no-repeat; text-decoration: none; border: none;">najisto.cz</a> </div> <iframe class="iframeWidget" scrolling="no" style="border-width: medium 1px; border-style: none solid; border-color: -moz-use-text-color rgb(210, 209, 205); -moz-border-top-colors: none; -moz-border-right-colors: none; -moz-border-bottom-colors: none; -moz-border-left-colors: none; border-image: none; margin-top: -1px; height: 181px;" src="https://najisto.centrum.cz/widget.php?fid=1951429&amp;v=tiny" frameborder="0" height="181" width="238"></iframe> <div style="height: 20px; width: 240px; background: url(//i0.cz/najisto/common/img/widget/sprite-small.png) 0 -42px no-repeat;"></div> </div>

 


Kontakt

Provozovna Mateřské školy Malý strom, s.r.o.

Žilkova 40a
Brno-Řečkovice
621 00


+420 608 05 08 06


Leták s programem letních táborů v Malém stromě 2023

Odkaz na fotky s Ostrovu pokldů

Odkaz na fotky z táboru Harry Potter

Odkaz na fotky z táboru Cesta do pravěku

Odkaz na fotky z táboru Záhada hlavolamu

Odkaz na fotky z táboru Kolem světa s holubem Emilem

Odkaz na filmový tábor

Odkaz na fotky z táboru Superhrdinové zasahují

Odkaz na fotky z různých aktivit v Malém stromě

Znak EU a MŠMT


www.malystrom.cz