Náš tým

Markéta Přibylová - ředitelka

teta MakaV roce 2004 absolvovala Fakultu sportovních studií a Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství tělesné a občanské výchovy pro střední školy. Dále absolvovala obor předškolní a mimoškolní pedagogika pro učitele mateřské školy. Během stipendijní výměny pracovala v centru volného času pro děti a mládež v německém Greifswaldu. Posléze prohlubovala své znalosti anglického jazyka cestováním a prací na Novém Zélandu. Zásadní pracovní zkušeností v oblasti předškolní výchovy byla její roční praxe v mateřské školce Giraffe v Irské republice. Kromě každodenní péče o děti zastávala pozici „Curriculum representative“ (osoba zodpovědná za tvorbu, implementaci a supervizi osnov). Organizuje v Brně řadu akcí pro děti např. Pečení pro děti, Medvídka pro Tibet, Dětský den v Lužánkách, Tibetskou alternativní olympijádu atd. Od roku 2009 pracuje v MŠ Malý strom.

Absolvované akreditované kurzy MŠMT:
Respektovat a být respektován I. a II.
Respektovat a být respektován (vytváření pravidel, komunitní kruh, kooperativní výuka)
Školní zralost
Diagnostika dětí předškolního věku
Edukativně stimulační skupinky pro předškolní děti
Inspirace hravou tělesnou výchovou
Metodika cvičení rodičů s dětmi
První pomoci od A-Z
Konference o ekologické výchově v MŠ


Kateřina Kobosilová

teta KáčaV roce 2005 absolvovala Ekonomickou fakultu Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, obor manažer-ekonom se specializací na evropská studia v anglickém jazyce. V roce 2021 absolvovala bakalářské studium na Pedagogické fakultě MU obor Speciální pedagogika se specializací logopedie a surdopedie. Kromě řady zahraničních stáží (Kanada, USA, VB, Irsko, Finsko atd.), strávila rok v rodině ve Velké Británii, kde se starala o dvě děti. Od roku 2006 do 2009 pracovala na vzdělávacím projektu Masarykovy univerzity Inkubátor environmentálních podnikatelských záměrů. V současné době spoluorganizuje akce Pečení pro děti, Medvídek pro Tibet apod. Od roku 2009 pracuje v MŠ Malý strom. V současné době je na rodičovské dovolené, ale ve školce velmi často zaskakuje...
Absolvované akreditované kurzy MŠMT:
Respektovat a být respektován
Respektovat a být respektován (vytváření pravidel, komunitní kruh, kooperativní výuka)
Diagnostika dětí předškolního věku
Edukativně stimulační skupinky pro předškolní děti
Školní zralost
Příroda jako velká učebna
Inspirace hravou tělesnou výchovou
Metodika výuky AJ v mateřské škole
Pohádkový rok pro nejmenší
První pomoci od A-Z

Zvýšení lektorských kapacit pedagogických pracovníků MŠ v oblasti pohybové propedeutiky a osobního rozvoje.

 

Jitka Pavlíčková

fotka Jitky Pavlíčkové - tety z MŠ Malý stromVystudovala SPgŠ v Boskovicích a sociální pedagogiku na PdF MU. Po maturitě krátce působila v divadle Polárka. Pracovala také jako vychovtelka s nemocnými dětmi na onkologii a interně v nemocnici u sv.Anny a jako terénní pečovatelka v oblasti domácí péče o seniory. Působila v klasické a waldorfské MŠ. Absolvovala semináře waldorfské pedagogiky v Příbrami a Praze a praxi v holandské MŠ. Semináře:
Prožitkový „Návrat k sobě“,
Rozvoj tanečních a pohybových aktivit u dětí předškolního věku (Mgr.Henrieta Hornáčková)

Líbí se jí citát R. Fulghuma: „Všechno, co doopravdy potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole :)


Lubomír Stárek

fotka Lubomíra Stárka - učitele v mš Malý strom

 

Martina Gebauer Holubová

Martina Gebauer HolubováV roce 2012 absolvovala Filozofickou fakultu magisterský obor Sociální pedagogika a poradenství a v roce 2014 na téže fakultě absolvovala obor Učitelství pedagogiky pro SŠ. Svou práci s dětmi započala pravidelným hlídáním dětí ve dvou rodinách, navázala prací s dětmi v dětské skupině v KVOP a poté přešla k práci s dětmi ve Waldorfské mateřské škole. Láskyplná, respektující, radostná a otevřená náruč je tím pravým receptem pro každé dítě. V současné době je na rodičovské dovolené.
Absolvované akreditované kurzy MŠMT:
Kontakt dětí s přírodou
Tvoření a práce s hlínou
Dřevěné tvoření a hraní
Vesele si tvoříme a přírodu šetříme
Konference k environmentální výchově v MŠ – Co dokáže půda
Konceptuální učení – příprava dětí se speciálními vzdělávacími potřebami na vstup do školy
Sláma je tu s náma

 

Lucie Kanská

teta LuckaV roce 2000 absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, učitelství tělesné výchovy a speciální pedagogiku, obor psychopedie-oftalopedie. Po ukončení studia rok pracovala jako učitelka v Mateřské škole pro nevidomé a slabozraké v Brně na Hlinkách. Od roku 2001 pracuje jako učitelka na Základní škole Sekaninova. Od střední školy pracovala jako vedoucí v dětských táborech. V současné době pomáhá při organizaci veřejné sbírky Pečení pro děti, spoluorganizovala akce jako např. Panenky pro Unicef, Medvídek pro Tibet atd.


Sylva Vespalcová

teta SylvaVystudovala ZSVOŠU (Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění), obor činoherní herectví. Pak působila 7 let jako herečka v divadle Polárka. Vystudovala magisterský obor logopedie - surdopedie na Katedře speciální pedagogiky Masarykovy univerzity v Brně. V současné době pracuje na projektu speciálně pedagogického centra, v Malém stromu vede logopedii a diagnostiku. Je také spoluautorka knihy hlášek dětí z Malého stromu Jak přežít v kostce.
Absolvované akreditované kurzy MŠMT:
Respektovat a být respektován
Diagnostika dítěte předškolního věku
Edukativně stimulační skupinky pro předškolní děti
Environmentální výuka v praxi
Zvýšení lektorských kapacit pedagogických pracovníků MŠ v oblasti pohybové propedeutiky a osobního rozvoje.

 

Hana Sušilová

HančaV roce 1999 ukončila Dívčí katolickou školu se zaměřením na charitativní služby. Poté působila jako pomocnice u dětí a v kuchyni mateřské školy a jako dobrovolný animátor v Salesiánském středisku mládeže. V Malém stromu Hanka pomáhá s čím je potřeba, uklízí, chystá svačiny, obědy atd. Kromě pomoci v mateřské školce je Hanka vždy po ruce při organizaci naší veřejné sbírky Pečení pro děti.


Kontakt

Provozovna Mateřské školy Malý strom, s.r.o.

Žilkova 40a
Brno-Řečkovice
621 00


+420 608 05 08 06


Leták s programem letních táborů v Malém stromě 2023

Odkaz na fotky s Ostrovu pokldů

Odkaz na fotky z táboru Harry Potter

Odkaz na fotky z táboru Cesta do pravěku

Odkaz na fotky z táboru Záhada hlavolamu

Odkaz na fotky z táboru Kolem světa s holubem Emilem

Odkaz na filmový tábor

Odkaz na fotky z táboru Superhrdinové zasahují

Odkaz na fotky z různých aktivit v Malém stromě

Znak EU a MŠMT


www.malystrom.cz